24 października 2018 15:12 | Aktualności

Uwaga! WSZAWICA!!!

Kierując się dobrem dziecka oraz mając na względzie konieczność zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków nauki i pracy zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o zwrócenie uwagi na czystość głowy swojego dziecka. Należy systematycznie sprawdzać czystości skóry głowy i włosów dzieci przynajmniej raz na dwa tygodnie.

W przypadku wszawicy należy dziecko pozostawić w domu i przeprowadzić leczenie (wszystkich domowników) dostępnymi w aptekach środkami i niezwłocznie zgłosić problem pojawienia się wszawicy pielęgniarce szkolnej lub wychowawcy.

W szkole, pielęgniarka podejmując czynności w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej przeprowadza kontrolę czystości wśród uczniów, informując dyrekcję o skali zjawiska, natomiast rodzicom przekazuje informacje dotyczące przeprowadzenia koniecznych zabiegów higienicznych.
Problem wszawicy nigdy nie przestał być aktualny, jedynie mówimy o nim coraz mniej. Jednak należy pamiętać, że wszy mogą znaleźć się na głowie każdego, bez względu na poziom utrzymywanej higieny, kolor włosów czy zamożności.