27 października 2018 19:14 | Aktualności

VII edycja krwiodawstwa w naszej szkole

Dzień 27 października 2018 r. był pod każdym względem wyjątkowy. Zaplanowaliśmy w tym dniu VII edycję krwiodawstwa, która odbyła się w godzinach 1000 - 1300. Imprezami towarzyszącymi były kwesty wolontariuszek z fundacji "Gajusz" i zarazem naszych uczennic klasy VIII a, sprzedaż rękodzieła przez przedstawicieli pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu "Senior Wigor" z Tuszyna Lasu, przejazd z motocyklistami z grupy "Czerwona Bandera" z Tuszyna Lasu. Dzięki sponsorom, którzy zaangażowali się w pomoc, a mamy na myśli: Święcicki Zdrój i Panią Małgorzatę Święcicką, masarnię "Krzyś" i właściciela Krzysztofa Grochowskiego z Łodzi, Zakłady Mięsne "GROT" ze Starowej Góry, mogliśmy zapewnić osobom oddającym krew możliwość pożywienia się po oddaniu krwi dla najbardziej potrzebujących. Cieszy nas, że przybyli do nas nowi ludzie i to,że akcja jest potrzebna. Ludzie chcą i potrafią pomagać. Organizatorem akcji była pani dyrektor - Joanna Owczarek- Szymajda, koordynatorem Katarzyna Gabrych - Zawisza, a osobą odpowiedzialną za przyjazd autobusu z Centrum Krwiodawstwa w Łodzi pani Anna Rubach, która dbała również o formalną stronę przebiegu akcji. Dziękujemy zaangażowanym uczennicom i uczniom z klasy : VIIIa, VIIIb i VIIIc, osobom odpowiedzialnym za grillowanie i wydawanie kiełbasek.
Do następnej akcji!