07 listopada 2018 19:08 | Aktualności

Warsztaty patriotyczne

W związku z rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 7 listopada 2018 r. p. Katarzyna Gabrych - Zawisza zorganizowała warsztaty patriotyczne z łódzką pisarką i prezenterką TVP Łódź- Moniką Sawicką - Kacprzak. W warsztatach wzięła udział klasa VII b. Spotkanie przebiegało pod hasłem: „Kto Ty jesteś? – Polak Mały”.
Autorka opowiadała o tym, co dla Polaka powinno mieć największą wartość. Mówiła o polskich symbolach narodowych, wyjaśniała, kim jest patriota, a także w prosty sposób wprowadziła uczniów w rozumienie pojęć: zabory, niepodległość i jej odzyskanie.
Młodzież utrwaliła m.in. pojęcia: ojczyzna, naród, patriotyzm. Przypomniała wizerunek polskich symboli narodowych i słowa hymnu polskiego. Młodzi ludzie poznali sylwetki słynnych Polaków, polskich bohaterów narodowych.