30 marca 2019 21:13 | Aktualności

Udział w pierwszej w historii szkoły mobilności uczniów na Słowację w ramach projektu Erasmus+ „Unity 2017”

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr1 w Tuszynie brali udział w pierwszej w historii szkoły mobilności uczniów na Słowację w ramach projektu Erasmus+ „Unity 2017”.

W dniach od 24 marca do 30 marca 2019 roku dziewięcioro uczniów wraz ze szkolnym koordynatorem projektu, panem Robertem Kobylarczykiem oraz panią wicedyrektor Agnieszką Kubicką-Stasinowską  odwiedzili słowacką  Szkołę Podstawową Kniezata Pribinu  w mieście Nitra.

Nasi uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych brytyjsko - polsko - słowackich podejmując się wiele różnorodnych wyzwań. Zdobyliśmy nową wiedzę zwiedzając  historyczne miejsca miasta Nitra. Braliśmy czynny udział w konferencji na Uniwersytecie Konstantyna Filozofa w Nitrze. Ze wzgórza „Zobor Hill” podziwialiśmy panoramę tego 80.000 miasta na Słowacji. Widzieliśmy Park Żubrów i spacerowaliśmy po zamku Bojnice Castle. Wysłuchaliśmy koncertu muzyki klasycznej  w Synagodze oraz obejrzeliśmy wystawę dotyczącą ludności żydowskiej w Nitrze.

Tworzyliśmy komiks, obserwowaliśmy jak działa drukarka 3D i co najważniejsze rozwijaliśmy kompetencje kluczowe.

Dziękujemy naszym słowackim przyjaciołom za gościnę w ich pięknym kraju, a nauczycielom i uczniom z Wielkiej Brytanii za umożliwienie współpracy z rodowitymi użytkownikami języka angielskiego.

Lista uczniów biorących udział w mobilności; Julia Czarnecka, Marika Dura, Sandra Majewska, Maja Malinowska, Roksana Pietrzkowska, Jadwiga Pietrzyk, Zuzanna Podmajstrzy, Wiktoria Wilk oraz Justyna Samiec.

Można obejrzeć film w telewizji słowackiej, który przedstawia wydarzenia z naszej wizyty.

Link: https://youtu.be/Zt3BtRJRjKM

Szkolny koordynator projektu Erasmus+