24 maja 2019 19:23 | Aktualności

Regionalny Festiwal Naukowy „E(x)plory"

24. 05. 2019 r. uczniowie klas VII a, b i c naszej szkoły brali udział w Regionalnym Festiwalu Naukowym „E(x)plory”, który odbywała się w Bionanoparku  w Łodzi .Celem wycieczki było poznanie otaczającego świata poprzez  wykłady i warsztaty pod okiem pracowników naukowych. Uczniowie uczestniczyli w następujących zajęciach:

• Warsztat „Dźwięki”- dr Katarzyna Kołacz. Podczas tych warsztatów uczestnicy zbudowali własne instrumenty, poznali od czego zależy rozchodzenie się dźwięku oraz dlaczego go słyszymy.
  • Wykład „Oczy okiem optyka”- dr Adam Czyżewski. Na wykładzie poruszone były zagadnienia związane z widzeniem u zwierząt oraz zmianami ewolucyjnymi w narządzie wzroku na przestrzeni lat, a także omówione były funkcje oczu i ich parametry.
  • Warsztat „Implanty jak puzzle…” – dr Michalina Urbaniak. W czasie warsztatów uczestnicy mieli możliwość zobaczenia procesu projektowania kości i ich wytwarzania w technologii 3D.

Każdy uczeń otrzymał książeczkę, której zadaniem było nakłonienie uczestników do aktywnego udziału w festiwalu. Nasi uczniowie za poprawne rozwiązanie ścieżki edukacyjnej otrzymali drobne upominki.

Koordynatorzy przedsięwzięcia:

mgr Dorota Jaroniak