12 września 2019 21:33 | Aktualności

Ellen Korman Mains z Colorado w Stanach Zjednoczonych składa Wizytę w Naszej Szkole

12 września b.r. odbyło się spotkanie z Panią Ellen Korman Mains (USA) z uczniami naszej szkoły.

Pani Ellen jest potomkinią Żydów polskich. Jej wujek mieszkał w Tuszynie, a mama w Łodzi. Przed Drugą Wojną Światową rodzina Ellen Mains zawsze spędzała wakacje w Tuszynie. Ellen jest nauczycielką medytacji, której uczyła się od samego Chogyam Trungpa. Przedstawiła uczniom kilka ciekawostek kulturowych dotyczących Kyudo (Droga Łuku).

Uczniowie w skupieniu i z ciekawością wysłuchali opowieści o Polsce i  Ameryce, a w szczególności o Colorado.

Dowiedzieli się też wiele o różnorodności etnicznej  i narodowościowej Tuszyna. Dzięki tej lekcji poznaliśmy charakterystykę klimatu i cechy geograficzne Stanu Colorado.

Nasz wspaniały gość przedstawił również uczniom swoją książkę wydaną w tym roku opisującą tragiczne losy Żydów w Polsce oraz obraz naszego kraju z perspektywy Amerykanki pochodzenia żydowskiego, która czuje, że jej korzenie są w Polsce.

Tytuł książki „Burried rivers” by Ellen Korman Mains

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej niezapomnianej wizyty.

Robert Kobylarczyk

Nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr1 w Tuszynie