11 września 2019 21:08 | Aktualności

Narodowe Czytanie 2019

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. Przez ponad 11 godzin powieść Sienkiewicza czytali znani aktorzy. W całej Polsce i za granicą „Quo vadis” czytano w ponad 2200 miejscach!

W 2019 roku czytane były najpiękniejsze nowele autorstwa Bolesława Prusa, Elizy Orzeszkowej, Stefana Żeromskiego czy Marii Konopnickiej.

Nie pozostaliśmy obojętni na udział w akcji Narodowego Czytania. Odpowiedzialną za przygotowanie uczniów do czytania fragmentów „Kamizelki” B. Prusa była Pani Katarzyna Gabrych- Zawisza. Uczniowie z klasy 6 b: Hanna Ucińska, Karolina Wieczorek i Jan Wójcik wraz z– Panią dyrektor Joanną Owczarek- Szymajdą reprezentowali Szkołę Podstawową Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Tuszynie w dniu 11 września 2019 r.  na Placu Reymonta w Tuszynie. Jesteśmy dumni z udziału w tak ważnych uroczystościach.

Zdjęcia można zobaczyć na stronie Miejskiego Centrum Kultury w Tuszynie:

moktuszyn.pl