AAA
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Tuszynie

„Umiej być przyjacielem, a znajdziesz przyjaciół.”
Ignacy Krasicki

Witaj na naszej stronie

Aktualności

23 października 2019 16:47 | Aktualności

Sportowa para MG13 w Nowym Jorku

 


W listopadzie ubiegłego roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Tuszynie - Aleksandra Kotlicka i Mariusz Nastałek zostali zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu Sportowej Drużyny Marcina Gortata MG13. Nagrodą dla najlepszej pary sportowej oraz trenera - Anety Małgorzaciak był wyjazd do USA. 
W październiku tego roku Nowy Jork stanął dla naszych tuszyńskich championów otworem. Podczas pobytu cała ekipa zwiedziła jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta i kraju - Empire State Building. Zobaczyli Statuę Wolności u ujścia rzeki Hudson. Podziwiali jeden z najstarszych wiszących mostów na świecie - Most Brookliński. Spacerowali Piątą Aleją, która jest główną ulicą centrum nowojorskiego Manhattanu oraz Wall Street słynącej z Giełdy Papierów Wartościowych. Mogli cieszyć oko największą ilości reklam świetlnych znajdujących się na Times Square. 

Wielkim zaszczytem była wizyta w głównej siedzibie NBA oraz możliwość poznania  funkcjonowania największej ligi koszykarskiej na świecie. Po dniach pełnych wrażeń wszyscy mogli złapać oddech w Central Parku będącym płucami Nowego Jorku.

Niesamowitych emocji dostarczył jeden z wieczorów, który uczestnicy spędzili na Broadway ciesząc oko i duszę magiczną opowieścią o Alladynie.

W trakcie pobytu w Nowym Jorku uczestnicy oprócz zapewnionych wielu atrakcji mieli również  okazję rozmowy przez messengera z Marcinem Gortatem.

Wyjazd do USA dla zwycięzców Sportowej Drużyny Marcina Gortata MG13 zostanie niezapomnianym wspomnieniem.

                                                                                

 

Przeczytano: 212 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: