21 listopada 2019 21:52 | Aktualności

Wycieczka klas I do krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku

21 listopada 2019 r. uczniowie klasy Ia i I b wraz ze swoimi wychowawcami-  p. Agnieszką Krawczyk i p.Dorotą Jaroniak oraz mamami- p. Agnieszką Hupka i p. Niną Klukowską byli na wycieczce w Krainie Świętego Mikołaja w Kołacinku.

Celem wycieczki było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w naszej polskiej kulturze oraz przybliżenie uczniom wiedzy na temat bajek, baśni, legend i opowiadań związanych z tematyką bożonarodzeniową i zimową.

W trakcie spaceru po ,,Bajkowej ścieżce” dzieci poznały postaci znane z książek, filmów i bajek- Kota w butach, Królową Śniegu, Calineczkę,  Królewnę Śnieżkę, Czerwonego Kapturka, Babę Jagę, Jasia i Małgosię, Świętego Mikołaja oraz Dziada Mroza.

Uczniowie zobaczyli również miejsca związane z poznanymi postaciami- pałac Królowej Śniegu  oraz  jej karetę; dom, pocztę i sanie Świętego Mikołaja; dom Dziada Mroza i jego wnuczki; dom Baby Jagi i szopkę bożonarodzeniową.

Wzięli także udział w zajęciach plastycznych, na których wykonywali ozdoby świąteczne.

Na zakończenie, na placu zabaw umieszczonym  w ogrzewanej hali, dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych.

Organizatorami wycieczki do Kołacinka były- p. Agnieszka Krawczyk.

Wychowawcy serdecznie dziękują  Mamom za profesjonalne sprawowanie opieki nad uczniami.