02 grudnia 2019 22:10 | Aktualności

Wycieczka do Wytwórni Cukierków - Mleczna Krówka z Milanówka

W dniu 2 grudnia 2019 r. chętni uczniowie z klas 6a, 7a, 7b i 7c wzięli udział w wycieczce do Wytwórni Cukierków -  Mleczna Krówka z Milanówka. Uczestnicy wycieczki przeszli przez wytwórnię, aby zobaczyć, jak wygląda produkcja krówek, zapoznać się z wykorzystywanymi surowcami, a także spróbować smaku świeżutkich krówek prosto z produkcji. Jednym słowem była to lekcja z doradztwa zawodowego w plenerze.

W drugiej części wycieczki uczniowie zwiedzili Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie. Była to wystawa plenerowa, w której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty. Podczas przejścia przez 75- metrowy świetlisty tunel rozbrzmiewała muzyka klasyczna. W Zimowym Ogrodzie  uczniowie spacerowali  aleją i podziwiali rozkwitające światłem drzewka pomarańczowe. Była to ciekawa lekcja z edukacji artystycznej.

Opiekunami wycieczki były:

p. Agnieszka Kubicka- Stasinowska i p. Joanna Owczarek- Szymajda