09 września 2020 21:11 | Aktualności

Narodowe Czytanie

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.

W bieżącym roku już dziewiąty raz przystąpiliśmy do tej wspaniałej akcji, której organizatorem w Tuszynie jest Miejskie Centrum Kultury oraz  Miejska Biblioteka Publiczna.

Lekturą Narodowego Czytania w bieżącym roku było jedno z najwybitniejszych dzieł polskiego romantyzmu -"Balladyna" Juliusza Słowackiego

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 8 c : Julia Florczyk, Ewelina Lasek i Martyna Strumiłło oraz Pani dyrektor Joanna Owczarek- Szymajda. Akcja miała miejsce 9 września 2020 r. na Placu Reymonta w Tuszynie.

Narodowe czytanie objęła patronatem para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.