28 września 2020 17:25 | Aktualności

Europejski Dzień Języków

Dzień Języków Obcych to święto obchodzone 26 września każdego roku, począwszy od 2001 roku, kiedy powstało z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

Z okazji święta organizowane są liczne wydarzenia, takie jak konkursy, okolicznościowe programy radiowe i telewizyjne, ale też konferencje naukowe czy imprezy dla dzieci. Również nasza szkoła włączyła się w obchody. Nasi uczniowie przygotowali przepiękne plakaty, na których zaprezentowali podstawowe zwroty i ciekawostki językowe na temat różnych języków, ale także dziedzictwo kulturowe krajów europejskich- a więc najpiękniejsze zabytki czy zwyczaje.

Samo święto ma nam przypominać, że różnorodność językowa to klucz do większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, a języki Europy to jedne z najważniejszych elementów bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu.

Pamiętajmy, że możemy uczyć się języków obcych przez całe życie!

Autor: Beata Janaszkiewicz

W poniedziałek, 28 września w naszej szkole obchodzono Dzień Języków Obcych. Tego dnia na drzwiach pracowni pojawiły się dekoracje, przedstawiające flagi i symbole różnych krajów europejskich. Plakaty ukazujące różnorodność języków starego kontynentu przygotowano pod kierunkiem nauczyciela języka niemieckiego - pani Barbary Snopek.

Prezentacja zachęcająca do nauki języków obcych wykonana przez uczennice klasy 8b obejrzyj