03 października 2020 20:57 | Aktualności

Kolejna edycja oddawania krwi przy naszej szkole

Krew ludzka to płynna tkanka ustrojowa, której mimo dużego postępu medycyny nie udało się jeszcze zastąpić żadną inną substancją. Krew od zawsze była i jest symbolem życia, poświęcenia, bohaterstwa. Tylko ludzie zdrowi i wrażliwi są jedynym źródłem krwi - taką osobą na pewno jesteś Ty. Oddając krew i osocze ratujesz zagrożone życie. Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia. Oddanie krwi jest największym dowodem ludzkiej solidarności i miłości.

Tę ideę solidarności rozumieją mieszkańcy naszego miasta. W sobotę 03.10.2020r. odbyła się kolejna edycja oddawania krwi. Organizacją akcji zajęła się p. Anna Rubach - sekretarz Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Tuszynie. Akcja miała szansę się odbyć dzięki życzliwości pani dyrektor Joanny Owczarek-Szymajdy.
   Udało się zarejestrować 15 osób,a 13 z nich oddało krew dla najbardziej potrzebujących. Zebrano 5.85 l krwi.

Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów z klasy VI a: Wiktorii Wojtczak, Mai Tylińskiej, Adama Truszczyńskiego, Jagody Sendereckiej,Anieli Sendereckiej z klasy VIII c i Magdaleny Hejniak, którzy pięknie witali krwiodawców. Opiekę nad uczniami pełniła K.Gabrych - Zawisza.

Za tę edycję akcji dziękujemy i czekamy na kolejną.