19 marca 2018 21:48

Wizyta w łódzkej fundacji GAJUSZ

19 marca uczniowie z klasy IV b z opiekunem i inicjatorem wyjazdu p. Katarzyną Gabrych-Zawiszą udali się do łódzkiej fundacji „Gajusz”, by zapoznać się z pracą wolontariuszy, poznać realia panujące w „Pałacu” i „Tuli Luli”. Historię fundacji opowiedziała p.Gabriela Halakiewicz, która jest koordynatorką wolontariuszy. To, co uczniowie wynieśli ze spotkania jest banalne, a zarazem tak cenne, bo zrozumieli, że szczęściem jest zdrowie swoje i bliskich ludzi, piękne jest to, że dzieci posiadają kochających rodziców. Obiecali zaś, że każdego dnia będą mówić bliskim, że ich kochają- bez powodu, tak jak kocha się bez powodu, a za to, że druga osoba chce dla nas wszystkiego, co najlepsze. Uczniowie z klasy IV b zrozumieli, że nie warto rozstawać się  w gniewie, bo nie wiemy czy będzie nam dane mieć, chwytać kolejny dzień. Przemyślenia tak głębokie i czasem pełne łez w oczach były wywołane rozmowami o życiu, które czasem jest piękne niczym wiosenny dzień, czasem jest przykre i smutne jak zimowa, lodowata noc. Zawsze oczekujmy lepszego dnia, szukajmy dobrych stron tego, co nas spotyka każdego dnia.