11 kwietnia 2018 16:19

„W pustyni i w sieci” - spektakl profilaktyczny Wrocławskiego Teatru Edukacji

W dniu 11 kwietnia 2018 r. uczniowie klas V - VII udali się do Zduńskiej Woli na przedstawienie pt. „W pustyni i w sieci” Wrocławskiego Teatru Edukacji. W myśl spektaklu „Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy”, co niegdyś powiedział Einstein. Twórcy teatralni podjęli wyzwanie, aby przedstawienie rozwijało w młodym widzu to, co jest najcenniejsze w życiu dorosłym- kreatywność. Uczniowie z naszej szkoły śledzili postępowanie Rafała, który przygotowywał się do szkolnego turnieu”Quake’a”. Zaczął zaniedbywać obowiązki domowe, nie pozwalał siostrze korzystać z komputera. W domu popsuło się ogrzewanie. Ula nie mogąc doprosić się brata pomocy, postanowiła sama pójść i zmienić temparaturę, jednak skończyło się to poparzeniem oczu. Mama poprosiła Rafała, by każdego dnia czytał siostrze ulubione książki. Robił to niechętnie, bo z nowego zajęcia drwił jego kolega- Mati.

Pewnego razu obudził chłopca głos komputera. Jego zadaniem było uczestniczyć w grze komputerowej, a nagrodą było przywrócenie wzroku Uli. Rafał zrozumiał, że dla siostry zrobi wszystko. Gra kończy się wygraną bohatera.