18 maja 2018 19:17

Apel poświęcony pamięci Ireny Sendlerowej

18 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się apel przygotowany przez uczniów z klasy VII b i VII c, a nad którym czuwała pani Dorota Madaj. Poświęcony był osobie Ireny Sendlerowej- kobiety, która z narażeniem życia broniła żydowskich dzieci przed śmiercią w getcie. Postać Sendlerowej pod każdym względem zachwyca. Była od zawsze osobą gotową, by nieść pomoc najsłabszym. Ta idea pomocy przyświecała jej od najmłodszych lat, bo takich zasad moralnych została wychowana i była przekonana o słuszności ich stosowania w każdym momencie życia, a tym bardziej w czasach "zezwierzęcenia" i upodlenia ze strony hitlerowskich Niemiec. Irena Sendlerowa wraz z Januszem Korczakiem pomagała szukać nowych domów osieroconym dzieciom i udawało się jej to. Zdawała sobie sprawę,że czeka ją śmierć za pomoc. Nie ugięła się nawet na Pawiaku...Kobieta - legenda.
Niech jej wielkość i poświęcenie przyświeca każdemu z nas, każdego dnia.