30 maja 2018 23:36

Powiatowy Dzień Rodziny

30 maja 2018 r. odbyły się w naszej szkole Powiatowe Obchody Dnia Rodziny. Z tej okazji przybyło do szkoły wielu gości: Pan Andrzej Opala- Starosta Łódzki Wschodni , Pani Aleksandra Balcerak- Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Koluszkach, Pani Beata Krawczyk- sekretarz Urzędu Miasta Tuszyna, Pan Arkadiusz Purymski- Dyrektor Pływalni „Oceanik”, Pan Mariusz Chołuj- Kierownik MOPS w Tuszynie, a także dyrektorzy szkół Powiatu Łódzkiego Wschodniego i Przewodnicząca Rady Rodziców przy SP Nr 1 w Tuszynie Pani Kamila Rzepecka.

Uroczystość rozpoczęto prezentacją multimedialną przybliżającą  gościom tematykę praw dziecka. Prezentację przygotował uczeń klasy 7c Norbert Justyna pod kierunkiem nauczyciela informatyki Pani Bogumiły Lolo. Następnie odbyło się wręczenie nagród laureatom  Powiatowego  Konkursu Plastycznego  „Mieć prawa to odpowiedzialna sprawa” przeprowadzonego  przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Tuszynie we współpracy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Koluszkach. Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu był pedagog SP Nr 1 w Tuszynie Pani Lidia Perek. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Łódzki Kurator Oświaty, Starosta Łódzki Wschodni i Burmistrz Miasta Tuszyna. Nagrody w konkursie ufundowała Firma HAZET ze Rzgowa. Uroczystość uświetniły:  występ chóru szkolnego pod kierunkiem Pana Mariusza Kotarskiego oraz przedstawienie przygotowane przez uczniów Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Koluszkach należących do Grupy Teatralnej „Tacy sami”. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości Pani Dyrektor Joanna Owczarek- Szymajda odczytała list od Pani Sędzi Anny Marii Wesołowskiej,  która nie mogła osobiście uczestniczyć w uroczystości ze względu na stan zdrowia. W swoim liście Pani Sędzia zwróciła uwagę na istotę praw dziecka oraz wyraziła chęć spotkania się z uczniami we wrześniu.

Kolejnym punktem uroczystości były zabawy sportowe przygotowane przez: Panią Anetę Małgorzaciak, Panią Dorotę Jaroniak, Pana Macieja Posima i Pana Wiktora Kacperczyka, a także piknik rodzinny ufundowany przez Firmę GROT ze Starowej Góry. Podczas pikniku została również przeprowadzona akcja honorowego oddawania krwi kierowana przez Panią Annę Rubach.

Oprócz wymienionych firm sponsorami Powiatowych Obchodów Dnia Rodziny byli: Piekarnia Trojan ze Srocka, Hurtownia Napojów „Jan Jar” z Tuszyna, Hurtownia „OLA” z Piotrkowa Trybunalskiego, Spółdzielnia Mleczarska „Argo”, Kwiaciarnia „Amarylis” z Tuszyna oraz Pani Karolina Urbańczak właścicielka Firmy „Hotelik Bej”.

Dekorację do uroczystości przygotowały Panie:  Jolanta Misztela i Justyna Andryszek.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!