26 maja 2018 21:01

Klasy trzecie w Krakowie i Wieliczce

W dniach 24 i 25 maja uczniowie klas 3b i 3a pod opieką wychowawców pani Jolanty Lekler,  pani Alicji Wojtali oraz rodziców pani Magdaleny Wieruckiej, pani Agnieszki Wilińskiej i pani Renaty Pryczek przebywali na wycieczce w Krakowie, Wieliczce i Ojcowie.

W pierwszym dniu dzieci odwiedziły dawną siedzibę polskich królów- Zamek Królewski na Wawelu, katedrę w której mogły obejrzeć m. in. sarkofag króla Władysława Jagiełły. Wielkie wrażenie zrobiła Smocza Jama oraz słynny smok wawelski. Następnym punktem programu była wizyta na Starym Rynku, gdzie uczniowie mogli usłyszeć „na żywo” hejnał z wieży Mariackiej, zwiedzić Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice, pozostałości murów obronnych z Bramą Floriańską oraz Barbakan. W drodze na Planty Krakowskie na naszych uczniów czekała niespodzianka- niezwykły pokaz tworzenia gigantycznych baniek mydlanych.

Następny dzień wycieczki przyniósł nie mniej atrakcji. Dzieci zeszły pod ziemię, aby podziwiać piękno Kopalni Soli „Wieliczka”. Mogły zobaczyć niezwykłe dzieła wykonane z soli m. in. kaplicę św. Kingi i liczne posągi.  Uczniowie mogli obejrzeć film w technologii 5D o powstaniu kopalni w Wieliczce. Pobyt pod ziemią trwał ponad trzy godziny i zakończył się wyjazdem prawdziwą górniczą windą.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Ojcowskim Parku Narodowym gdzie dzieci podziwiały Zamek  na Pieskowej Skale i Maczugę Herkulesa.

Dzieci wróciły do domów szczęśliwe, pełne wrażeń i z licznymi pamiątkami.  Wychowawcy serdecznie dziękują mamom uczestniczącym w wycieczce za pomoc w troskliwej opiece nad dziećmi.