20 czerwca 2018 19:22

Bezpieczne wakacje - spotkanie z policjantem

Zbliża się okres wakacji, dlatego do naszej szkoły zaprosiliśmy przedstawiciela policji, mł. aspiranta Łukasza Kosmalę, który spotkał się z uczniami klas I -VII. Tradycyjnie, tuż przed wakacjami policjanci przypominają dzieciom i młodzieży o niebezpieczeństwach, z jakimi mogą się spotkać podczas letniego wypoczynku oraz mówią o tym, jak ich unikać.

Podczas tego spotkania policjant przypominał o zasadach bezpieczeństwa podczas wycieczek pieszych oraz właściwej postawie w kontaktach z osobami obcymi. Szczególną uwagę zwrócił na zagrożenia, jakie mogą spotkać dzieci w Internecie, zachęcając je do spędzania czasu wolnego na powietrzu oraz na zabawach z rówieśnikami.
Funkcjonariusz przypomniał też numery alarmowe oraz schemat postępowania w sytuacji, kiedy dziecko zgubi się w tłumie lub na plaży. Przedstawiono również zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz właściwego przechodzenia przez jezdnię.