AAA
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Tuszynie

„Umiej być przyjacielem, a znajdziesz przyjaciół.”
Ignacy Krasicki

Witaj na naszej stronie

Archiwum - Aktualności

15 czerwca 2018 21:42

Wizyta nauczycieli brytyjskiej szkoły Queen Katharine Academy z miasta Peterborough w naszej szkole


  Nauczyciele brytyjskiej szkoły Queen Katharine Academy z miasta Peterborough złożyli oficjalną wizytę w naszej szkole.

  Pani wicedyrektor Jo Hammond oraz nauczyciele matematyki: Bethan Griffiths i Marcin Hajdecki spotkali się z uczniami i nauczycielami w dniach 14-15.06.2018 r. w ramach wspierania projektu Erasmus+ „Unity 2017”, którego opiekunem jest nauczyciel języka angielskiego - Robert Kobylarczyk.

  Szkoła brytyjska wysłała panią wicedyrektor wraz z nauczycielami do naszej placówki, aby mogli podpatrywać pracę polskich nauczycieli oraz uczniów. Pani Jo Hammond podziękowała, za to, iż mogła odwiedzić naszą cudowną szkołę i spotkać naszych uczniów. Było to fantastyczne doświadczenie, które wiele ją nauczyło.

  Nasi goście oglądali lekcje matematyki, języka polskiego i języka angielskiego. Wyrazili bardzo pozytywne opinie o zajęciach w naszej szkole.

  Podczas wycieczki do Łodzi nauczyciele z Anglii zobaczyli miejsce, w którym urodził się Jan Karski i ubolewali nad faktem, że nie ma  żadnej wzmianki o profesorze Karskim i o jego godnych naśladowania działaniach. Obie szkoły pracują obecnie nad grą edukacyjną, która umożliwi wielu uczniom poznanie fascynującej historii Jana Karskiego.

  Pani Beth Griffiths z Walii dziękuje za wspaniałą wizytę w Polsce i oczekuje nas z niecierpliwością w Anglii.

Przeczytano: 269 razy. Wydrukuj|Do góry