05 listopada 2018 13:58

INFORMACJA DOTYCZĄCA OBCHODÓW 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbędą się uroczyste obchody z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Tego dnia wszystkie dzieci przychodzą ubrane na galowo lub w strojach biało - czerwonych z przypiętym kotylionem oraz biało- czerwoną chorągiewką.

• Pierwsza i druga godzina lekcyjna wg planu.
  • O godz. 9.20 - zbiórka wszystkich uczniów wraz ze swoimi wychowawcami na parterze szkoły.
  • Od godz. 9.30 do 10.10 - udział w Marszu Niepodległości ulicami Tuszyna (ul. Piotrkowska, Rzgowska, Noworzgowska, Wysoka, Żeromskiego, Tysiąclecia, Piotrkowska). W trakcie Marszu słuchać będziemy pieśni patriotycznych. Na Placu Reymonta zatrzymamy się na chwilę, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie. Na Marsz uczniowie przypinają do wierzchnich okryć kotyliony i zabierają chorągiewki, a po Marszu przypinają kotyliony do bluzek.
  • oK. 10.10 - spotkanie na hali sportowej w celu obejrzenia prezentacji multimedialnej.
  • Po prezentacji - przerwa. Dzieci wraz z wychowawcami idą do swoich klas.
  • O godz. 10.50 -  uczniowie wraz z wychowawcami schodzą ponownie do hali sportowej.
  • O godz. 11.11 - śpiewamy wspólnie hymn, a po hymnie pieśni patriotyczne.
  • O godz. 11.30 - zakończenie obchodów i kolejne lekcje wg planu.

Przywozy, odwozy i obiady bez zmian.

Nad całą uroczystością czuwają - p. Agnieszka Krawczyk, p. Barbara Kiraga, p. Mariusz Kotarski, p. Robert Kobylarczyk, p. Justyna Andryszek i p. Maciej Posim.